سايت خبري تحليلي انديشه ها : مشايي در دادگاه تجديد نظر حاضر نشد
چهارشنبه، 14 آذر 1397 - 12:40 کد خبر:89586
سايت خبري تحليلي انديشه ها: به رغم ابلاغ وقت، مشايي در دادگاه تجديد نظر حاضر نشد و دادگاه با حضور وكلا برگزار شد.

سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

مشايي در دادگاه تجديد نظر حاضر نشد 


به گزارش خبرآنلاين، جلسه دادگاه تجديدنظر اسفنديار رحيم مشايي رئيس دفتر رئيس جمهور سابق امروز (چهارشنبه 14 آذر) در شعبه 36 تجديدنظر دادگاه انقلاب به رياست قاضي زرگر و مستشاران شعبه  برگزار شد.


با وجود اعلام قبلي و ابلاغ وقت دادگاه، متهم پرونده از حضور در جلسه محكمه خودداري كرد اما وكلاي وي در اين جلسه حضور يافتند و به دفاع از اتهامات مشايي پرداختند.

پس از اظهارات وكلاي متهم و ادعاي آنها مبني بر سابقه مطلوب رحيم مشايي در دفاع از نظام جمهوري اسلامي، قاضي زرگر طي سخنان كوتاهي خطاب به وكلاي متهم گفت: همكاري امري يك طرفه نيست و بايد همه طرف‌ها در اين امر معاونت داشته باشند؛ فردي كه در نظام اسلامي زندگي مي‌كند براي همكاري با نظام تكليف و وظيفه‌اي مضاعف دارد اما وقتي در مقابل نظام مي‌ايستد و يك حكم قانوني را آتش مي‌زند اين براي هركسي كه وجدان دارد آشكار مي‌كند كه مسئله چيز ديگري است و همكاري نيست بلكه درگيري است و اين درگيري باعث كشمكش مي‌شود.

قاضي زرگر پس از استماع دفاعيات وكلاي متهم و ارائه لايحه دفاعيه اعلام كرد: با توجه به اظهارات وكلاي متهم و دريافت لايحه دفاعيه ختم جلسه را اعلام مي‌كنيم و اميدواريم كه در وقت مقتضي حكم لازم صادر شود.