سايت خبري تحليلي انديشه ها: برني سندرز: آمريكا بايد ايران و عربستان را به مذاكره سه جانبه دعوت كند
پنجشنبه، 26 اردیبهشت 1398 - 15:17     کد خبر: 91601

سايت خبري تحليلي انديشه ها: يكي از مطرح ترين كانديدا ها در انتخابات 2020 امريكا؛ سياست راهبردي ترامپ عليه ايران را نقد كرد.
سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

برني سندرز: آمريكا بايد ايران و عربستان را به مذاكره سه جانبه دعوت كند

به گزارش خبرگزاري خبرآنلاين، برني سندرز سناتور سوسيال دموكرات در صفحه اينستاگرام خود با انتشار پيام ويدئويي كه در آن تصاويري از كشته شدن نظاميان آمريكايي و جنگ يمن بود، از سياست ترامپ درباره رابطه ايالات متحده با عربستان انتقاد كرد و گفت: «من در كل زندگي‌ام هرگز متوجه نشدم كه چرا عربستان به عنوان يك رژيم قاتل، مستبد و غير دموكراتيك يكي از بهترين متحدان ما است اما ايران يك فاجعه محسوب مي‌شود؟»

او در ادامه افزود: «اگر ما وارد جنگ با ايران شويم، ثبات منطقه از بين خواهد رفت و ما دهه‌ها در جنگي خواهيم بود كه هزينه آن جان هزاران سرباز را خواهد گرفت. فقط خدا مي‌داند كه با اين جنگ چه تعدادي از مردم در منطقه جان خود را از دست خواهند داد.»

برني سندرز با اشاره به مشاور امنيت ملي آمريكا جان بلتون افزود: «جنگ با ايران يك فاجعه خواهد بود اما جان بولتون كه يكي از معماران جنگ امريكا با عراق هم بود، در اين مسئله نظري مشابه دارد.» جان بولتون در يكي از مصاحبه‌هايش جنگ آمريكا با عراق را يك تصميم درست اعلام كرده بود.

سندرز در ادامه افزود: «مهم ترين كاري كه كنگره بايد انجام دهد، گفت و گو جدي درباره اين است كه چه طور بتوانيم با اين منطقه معامله كنيم؟

اين سناتور دموكرات در نهايت خاطر نشان كرد: «عملكرد آمريكا به عنوان قدرتمند ترين كشور در جهان، دعوت ايران و عربستان به يك اتاق و آغاز يك توافق جدي براي آرام كردن تنش‌ها در منطقه است.»

ترجمه: اميرمحمد سليماني


پیامک - فیس بوک - تویتر
نسخه اصلی - برگشت به خبرها