تلکس سايت خبري تحليلي انديشه ها: دل به شايعات ندهيد؛ خبري از گرماي عجيب و غريب در تابستان نيست
چهارشنبه، 25 اردیبهشت 1398 - 16:03     کد خبر: 91589

سايت خبري تحليلي انديشه ها: بارش‌هاي عجيب و به نوعي بي‌سابقه باران در ماه گذشته در كشور باعث شده تا برخي ادعا كنند كه تابستان امسال هم اتفاقي غيرعادي براي اقليم كشور رخ بدهد.
سايت خبري تحليلي انديشه ها:

 

دل به شايعات ندهيد؛ خبري از گرماي عجيب و غريب در تابستان نيست

 

به گزارش خبرآنلاين، احد وظيفه، مديركل بخش پيش‌بيني و هشدار سازمان هواشناسي در اين رابطه به خبرآنلاين گفته است: «اين شايعات درست نيستند و انتظار اتفاق عجيبي را نداشته باشيد، به هر حال افزايش دما در تابستان امسال هم مثل گذشته رخ مي‌دهد، اما از الان نمي‌شود گفت تابستان امسال بايد منتظر شرايط خطرناكي باشيم و افراد را با اين حرف بترسانيم.»

در واقع به گفته اين كارشناس هواشناسي، همانند سال‌هاي گذشته تابستان امسال دماي ايران به دليل انتشار گازهاي گلخانه‌اي افزايش پيدا مي‌كند اما اين يك اتفاق غيرعادي نيست.

انتشار گازهاي گلخانه‌اي منجر به افزايش دماي مناطق مختلفي در چند سال گذشته شده و اين موضوعي است كه در سال‌هاي گذشته در مناطق مختلف ايران مشاهده شده است.

وظيفه در اين باره توضيح داده است: « با ادامه اين روند، در تابستان امسال هم نسبت به شرايط نرمال افزايش دما خواهيم داشت، اما قرار نيست امسال اتفاق خاصي رخ بدهد، روند اين تغييرات در دهه‌هاي گذشته رخ داده و امسال هم انتظار داريم اين روند ادامه داشته باشد.»


برگشت به تلکس خبرها