تماس با ما   |  پیوندها   |  درباره ما   |  RSS   |  جستجوی پیشرفته  
  صفحه اول     ارسال خبر به اندیشه ها     خبرنامه پیامکی  
پنجشنبه، 2 خرداد 1398 - 06:51   
 
سایت خبری تحلیلی اندیشه ها
 
   جنبش و‌بیداری عضویت در احزاب  
  آشنایی با حزب موتلفه اسلامی و عضویت در حزب
  معرفی سازمان عدالت و آزادی و فرم عضویت در سازمان
  فیلم آشنایی با سازمان عدالت و آزادی
 
   آخرین مطالب  
  موسویان: ترامپ می‌تواند به میزمذاکره با ایران برگردد
  روستایی با «متری شیش و نیم» رکورد «فروشنده» را می‌شکند؟
  جنگ در این ۲۳ نقطه از ایران «جنایت جنگی» حساب می‌شود
  دلیل رفت و برگشت‌های متوالی نرخ ارز چیست؟
  استقبال افخمی از حذف پروانه ساخت و راهکار هاشمی برای شفاف‌سازی
  چند «برگِ برنده» در دست لاریجانی برای حفظ کرسی ریاست مجلس دهم
  بپذیریم که قانون اساسی به اصلاحات نیاز دارد
  حکم امام خمینی برای پیوند عضو و نقش آیت‌الله خامنه‌ای در مقابل مجلس و شورای‌نگهبان
  هاشمی‌طبا: اختیارات دولت متناسب با توقعات نیست/ شرایط فعلی سخت‌تر از دوران جنگ است
  حال پرزیدنت خوش نیست!
  روحانی: آمریکا ۲ ساعت پس از تهدید ایران، از موضعش عقب‌نشینی کرد
  دست چه کسانی به وام کم‌بهره می‌رسد؟
  ماجرای دستمزد میلیاردی مهران مدیری و رضا عطاران
  معاون مطبوعاتی: رسانه‌ها خط‌ مقدم جنگ تحمیلی اقتصادی آمریکا علیه ایران هستند
  موج مسمومیت با مشروبات تقلبی در اصفهان/ ۴ نفر تاکنون فوت کردند
  چه خطری کودکان را در فضای مجازی تهدید می‌کند؟
  واقعا دولت سایپا و ایران‌خودرو را می‌فروشد؟ رئیس ایدرو: من نشنیدم!
  گعده‌های اصولگرایانه-اصلاح‌طلبانه بر سر «گفت‌وگوی ملی»
  انتقادات تند از تریبون پارلمان؛ اینجا مجلس است یا مهدکودک؟/ برادران سناتور! کار باید از بالا درست شود/حاشیه‌های صحن علنی
  چه کسی حرف آخر را در جریان اصلاح‌طلبی و اصولگرایی خواهد زد؟
ادامه آخرین مطالب
- اندازه متن: + -  کد خبر: 35744صفحه نخست » یکشنبه، 11 خرداد 1393 - 11:27
روایت ابوترابی از نامه مقام معظم رهبری به احمدی نژاد:احمدی نژاد به نامه مقام معظم رهبری عمل نکرد و جوابی نداد
  
اندیشه ها:
نایب رییس مجلس شورای اسلامی درباره نامه رهبری به احمدی نژاد، گفت: آقای احمدی نژاد می خواستند مشایی را به عنوان معاون اولی معرفی کنند. بنده در جریان نبودم. ظاهرا به ایشان گفته بودند که چنین انتخابی نکنند و به صلاحش نیست. از سوی شخص مقام معظم رهبری نامه یی به صورت دستی نوشته شده بود که گمان می کنم چون ایشان نمی خواستند که کسی حتی دفتر ایشان از مفاد نامه مطلع شوند آن را دستی نوشتند و حتی در اختیار کسی قرار ندادند و جز خودشان فقط بنده از مفاد آن مطلع بودم که بنده نیز آن را به آقای احمدی نژاد دادم. اما به هر صورت به این نامه جواب داده نشد و این امر با آن حکم اجرا نشد. محمد حسن ابوترابی فرد، در برنامه این هفته «خیابان ایران» با اشاره به مساله خانه نشینی احمدی نژاد گفت: ماجرای خانه نشینی برمی گشت به اظهارنظر صریحی که بیان شده بود مبنی بر حفظ وزیر اطلاعات وقت و دولت مخالفت هایی داشت و از نگاه دیگری به این مساله می نگریست که این موضوع با گذر زمان حل شد. این نماینده تهران درباره نامه رهبری به احمدی نژاد، گفت: آقای احمدی نژاد می خواستند مشایی را به عنوان معاون اولی معرفی کنند. بنده در جریان نبودم. ظاهرا به ایشان گفته بودند که چنین انتخابی نکنند و به صلاحش نیست. از سوی شخص مقام معظم رهبری نامه یی به صورت دستی نوشته شده بود که گمان می کنم چون ایشان نمی خواستند که کسی حتی دفتر ایشان از مفاد نامه مطلع شوند آن را دستی نوشتند و حتی در اختیار کسی قرار ندادند و جز خودشان فقط بنده از مفاد آن مطلع بودم که بنده نیز آن را به آقای احمدی نژاد دادم. اما به هر صورت به این نامه جواب داده نشد و این امر با آن حکم اجرا نشد. وی ادامه داد: دقیقا خاطرم نیست ولی می دانم که چند روزی از آن نامه گذشته بود که دولت به آن جوابی نداده بود لذا شخص مقام معظم رهبری بنده را مامور کردند چون به مفاد نامه عمل نشده است، آن را به اطلاع مردم برسانم. دقیقا در فکر چگونگی اعلام علنی مفاد نبودم که به بنده اعلام شد تا صبر کنم چون قرار شده احمدی نژاد با رهبری دیداری داشته باشند. در واقع این صبر به این خاطر بود که مقام معظم رهبری خیلی دغدغه داشتند تا نامه علنی نشود ولی از آنجایی که ملاقات بی نتیجه بود من مفاد آن نامه را اعلام کردم. پس از آن نیز مقام معظم رهبری لطف کردند که متن نامه به همراه عکس بنده را در سایت خودشان کار کردند تا به من کمک کرده باشند. این نماینده تهران در پاسخ به این سوال که به جریان انحرافی اعتقادی دارید، گفت: جریانات انحرافی همیشه وجود دارد و ما همیشه در معرض تهدید و آسیب هستیم مخصوصا مدیریت کشور باید همواره مراقب باشند که در معرض تهدیدات قرار نگیرند. ابوترابی فرد تصریح کرد: زمانی که در مجلس ششم وارد مجلس شدم درک کردم که بر اساس قانون اساسی و خلاف گفته عده یی ریاست جمهوری اختیارات بسیاری دارد.

رییس جمهوری تقریبا تمام اختیارات را بر عهده دارد و حتی مقام معظم رهبری اختیاراتشان را در شرایط اضطراری اعلام می کنند و حتی المقدور خودشان را دور می کنند تا در امری صریحا ورود پیدا نکنند. وی درباره انتخابات مجلس دهم و حضور اصلاح طلبان در پارلمان، گفت: شرایط فعلی حکایت از این دارد که جریان اصلاح طلبی ظرفیت بالاتری در مجلس آینده خواهد داشت اما اکثریت مجلس را اصولگرایان با فاصله کمی به خود اختصاص می دهند. مردم به عقلانیت و شعوری رسیده اند که حضور جریان های مختلف سیاسی در کنار هم به ارتقای نظام و کشور کمک می کند. این یکدست بودن ها نتایج خوبی نداشته لذا از همین زاویه در مجلس آینده اصلاح طلب حضور پر رنگ تر و تاثیرگذارتری خواهند داشت. ابوترابی فرد با انتقاد از «وکیل الدوله» خواندن نمایندگان، گفت: دولت می تواند نمایندگانی در مجلس داشته باشد که از نوع نگاه دولت دفاع کنند لذا جمعی از نمایندگان هستند که با دولت پیشین نگاه مشترک داشتند و امروز نیز چه بسا نمایندگان اصولگرایی در مجلس هستند که به دولت نزدیک هستند ولی اینکه بخواهیم آنان را «وکیل الدوله» بنامیم دور از شان نمایندگی است. نایب رییس مجلس درباره همکاری دولت و مجلس، تاکید کرد: شهادت می دهم که اکثریت قاطع مجلس دغدغه همکاری با دولت را دارند. کما اینکه در دولت قبل نیز دوستان اصلاح طلب برای موفقیت دولت تلاش می کردند و در همین برنامه هدفمندی بنای ناسازگاری نداشتند و زمانی که می دیدند هدفمندی یارانه های برای پیشرفت کشور مفید است اصلانگاهشان این نبود که سنگ پراکنی کنند. امروز هم مجلس بنای مانع تراشی ندارد. بنای مجلس موفقیت دولت است. وی همچنین با اشاره به بحث هسته یی و نوع نگاهی که در جریانات مختلف سیاسی کشور بر این روند حاکم است، افزود: در این عرصه دو دیدگاه وجود دارد: یکی این است که باید به ظرفیت های درونی کشور توجه کنیم که این دیدگاه به دیدگاه مقام معظم رهبری نزدیک است و دیگری نگاه به برون است ما معتقدیم که باید از ظرفیت های درونی کشور اقتدار خودمان را ثابت کنیم و از آن در مذاکرات هسته یی بهره گیریم نه با نگاه به بیرون که این نگاه می تواند به ما آسیب بزند. ابوترابی فرد ادامه داد: در همین راستا این برنامه هایی که تحت عنوان دلواپسان مطرح می شود هم دغدغه هایی است که عده یی مطرح می کنند و من با توجه به شناختی که از برخی از این دوستان دارم فکر نمی کنم که اینها به دنبال مسائل دیگری باشند ما نباید فکر کنیم که انتقاد و مطرح کردن دلواپسی ها موجب تضعیف دولت خواهد شد. این دوستانی که تحت عنوان دلواپس همایش برگزار می کنند با شناختی که من ازآنها دارم از این گونه مسائل مبرا هستند و اینها به موفقیت رییس جمهور فکر می کنند. ابوترابی فرد با اشاره به حوادث سال 78 و شایعه استعفای خود گفت: من در18 تیر سال 78 با نظر مقام معظم رهبری در خدمت دانشجویان بودم و با آنها جلسه برقرار می کردم و مشکلات آنها را بررسی و پیگیری می کردم و در سال 88 نیز مقام معظم رهبری باز هم من را مامور کرد تا مسائل مربوط به دانشجویان را بررسی کنم و در کنار آنها باشم.
 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
 
پربحث ترین
 
 
   پایگاه های دیگر  
 
 
::  صفحه اصلی ::  تماس با ما:09125391656 ::  پیوندها ::  نسخه موبایل:09124030118 ::  RSS ::  نسخه تلکس
© اندیشه ها1389
طراحی و اجرا: خبرافزار